NTS Election Night Reporting System - Accumulated Race results
OFFICIAL
Otsego County Board of Elections
Office of the Board of Elections
140 County Highway 33W, Ste 2
607-547-4247
Cooperstown, NY 13326
Commissioners
Deputy Commissioners
Richard D Abbate
Sheila M Ross
Michael Henrici
Lori L Lehenbauer
DEMOCRATIC Primary 09/10/2015
HARTWICK
1 of 1 (100%) machines reporting (2 total districts)
HARTWICK SUPERVISOR DEM
Vote for 1
Julianne Sharratt
34
Robert J O'Brien
34
David J Butler
12
PITTSFIELD
1 of 1 (100%) machines reporting (1 total districts)
PITTSFIELD SUPER OF HWYS DEM
Vote for 1
Jack Reed
15
Joseph L Chesebro
8
Page 1
10/01/2015 02:40:13 PM
NTS Election Night Reporting System - Accumulated Race results
OFFICIAL
REPUBLICAN Primary 09/10/2015
DECATUR
1 of 1 (100%) machines reporting (1 total districts)
DECATUR COUNCILMAN REP
Vote for 2
Linda A Tallman
39
David Lorette
31
Thomas J Kuettel
26
DECATUR SUPER OF HWYS REP
Vote for 1
Robert Rundblad
33
Donald W Hill Jr
26
HARTWICK
1 of 1 (100%) machines reporting (2 total districts)
HARTWICK SUPERVISOR REP
Vote for 1
Robert J O'Brien
53
David J Butler
53
Julianne Sharratt
5
LAURENS
1 of 1 (100%) machines reporting (2 total districts)
LAURENS COUNCILMAN REP
Vote for 2
Mary A Bordinger
61
Ronald C Moxley
60
Linda Reeves
19
Void
4
Randolph A Keator
1
Page 2
10/01/2015 02:40:13 PM
NTS Election Night Reporting System - Accumulated Race results
OFFICIAL
REPUBLICAN Primary 09/10/2015
PITTSFIELD
1 of 1 (100%) machines reporting (1 total districts)
PITTSFIELD SUPERVISOR REP
Vote for 1
Freddie L Sellards
57
Donna R Wells
21
PITTSFIELD SUPER OF HWYS REP
Vote for 1
Douglas W Lum
36
Michael D Harris
32
Jack Reed
3
Jeffrey Utter
1
Paul Hulse
1
RICHFIELD
1 of 1 (100%) machines reporting (2 total districts)
RICHFIELD SUPERVISOR REP
Vote for 1
Paul J Palumbo
163
Francis Enjem
113
Nicholas Pelevsky
1
RICHFIELD COUNCILMAN REP
Vote for 2
Fred Eckler
182
Kane A Seamon
145
Robert J Woodrow
136
Rex Seamon
1
Void
1
UNADILLA
1 of 1 (100%) machines reporting (3 total districts)
UNADILLA COUNCILMAN REP
Vote for 2
Patrick Wilsey
36
Raymond Selleck
29
Ralph Rice
1
Page 3
10/01/2015 02:40:14 PM
NTS Election Night Reporting System - Accumulated Race results
OFFICIAL
REPUBLICAN Primary 09/10/2015
UNADILLA
1 of 1 (100%) machines reporting (3 total districts)
UNADILLA COUNCILMAN REP
Vote for 2
Robt. Harder
1
Page 4
10/01/2015 02:40:14 PM
NTS Election Night Reporting System - Accumulated Race results
OFFICIAL
CONSERVATIVE Primary 09/10/2015
County Legislative District 010
3 of 4 (75%) machines reporting (4 total districts)
COUNTY REPRESENTATIVE DIST 10 CON
Vote for 1
Daniel Wilber
16
Betty Anne Schwerd
3
HARTWICK
1 of 1 (100%) machines reporting (2 total districts)
HARTWICK SUPERVISOR CON
Vote for 1
Julianne Sharratt
3
David J Butler
3
Robert J O'Brien
1
Page 5
10/01/2015 02:40:14 PM